Батькам випускників

Будь-який іспит для учня завжди є певною мірою стресовою ситуацією. Ще актуальнішою ця істина стає в умовах проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зовнішнє незалежне оцінювання - неминучий етап життя для тих, хто хоче здобути вищу освіту. У перекладі з англійської "тестування” означає "перевірка”. І справді, під час тестування перевіряють найрізноманітніші риси людини - від знань до якостей пам'яті, мислення та вміння зберігати спокій, впевненості у своїх силах. Зовнішнє незалежне оцінювання має низку особливостей, які можуть викликати у випускників різні труднощі, в тому числі і психологічні. Процедура проходження зовнішнього незалежного оцінювання - діяльність складна, що відрізняється від звичного досвіду учнів і диктує особливі вимоги до рівня розвитку та зрілості психічних функцій.

До складання ДПА, ЗНО

1.      Ознайомтеся з порядком проведення державної підсумкової атестації учнів.

2.      З'ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть державну підсумкову атестацію. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.

3.      Почніть готувати свою дитину до державної підсумкової атестації завчасно, однак не будьте нав’язливими.

4.      Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.

5.      Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА, ЗНО.

6.      Будьте готові, не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, ЗНО, а й щось підказати їй.

7.      Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад, 40 хвилин навчається, 10 - відпочиває).

8.      Не забудьте, що дитині напередодні ДПА, ЗНО необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.

9.      Підтримайте дитину. Це додасть їй впевненості у своїх силах.

Під час складання ДПА, ЗНО

1.      Будьте впевнені у знаннях вашої дитини.

2.      Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.

3.      Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Після складання ДПА, ЗНО

1.      Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА, ЗНО.

2.      Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА, ЗНО з інших навчальних предметів.