Кафедра української мови та літератури
Олійник Лідія Петрівна, спеціаліст вищої категорії, педагогічнеи звання "учитель-методист", стаж роботи 40 років.
Педагогічне кредо: "Учитель - це провідний вогник, іскра, від якої в серцях дітей розгоряється полум`я любові до науки, прагнення до знань, до розвитку особистих здібностей, обдарувань, талантів".
Лідія Петрівна працює над методичною темою "Підвищення ефективності викладання української мови та літератури в режимі інноваційної освітньої діяльності". Працює за технологіями модульно-розвивальної системою навчання, створює психомистецькі технології. Має друковані роботи "Сценарій з української літератури за технологіями МРС", видавнича група "Основа" учительський журнал он-лайн (2018). Відповідальна за роботу з обдарованими учнями в ліцеї.
Можин Галина Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання "старший учитель", стаж роботи 30 років.
Педагогічне кредо: «Вчитель працює, щоб вкласти в душу малечі й юнацтва все прекрасне, все добре, все гуманне; намагається розширити їхній світогляд, зміцнити в них патріотизм, любов до своєї землі, до свого народу, до своєї культури».
Наталія Ужвій
Галина Анатоліївна плідно працює над методичною темою: «Модульно-розвивальне навчання – система педагогічних інновацій». Є керівником шкільного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури. Персональний сайт учителя
Щороку учні Галини Анатоліївни беруть участь в олімпіадах, конкурсах, де посідають призові місця. Постійно виступає на засіданнях ШМО, є членом журі з перевірки шкільних, районних олімпіадних робіт, виступає перед слухачами школи молодого вчителя, є наставником молодих учителів ліцею.
Входить до складу творчої групи вчителів української мови та літератури , беручи активну участь у створенні освітніх сценаріїв розвивальної взаємодії за технологіями модульно – розвивальної системи навчання. Працює за темою: «Патріотичне виховання на уроках української мови та літератури". Керівник етнографічного музею «Світлиця» при ХЛ № 164.
З 2007 року бере участь у перевірці відкритої частини робіт ЗНО з української мови та літератури в ХРЦОЯО. Учні щороку беруть участь і посідають призові місця у Мовно – літературному конкурсі імені Т.Шевченка, у Конкурсі знавців української мови імені П.Яцика, в олімпіаді з української мови та літератури
Карачарова Ольга Вікторівна, учитель зарубіжної літератури, кваліфікаційна категорія "спеціаліст першої категорії".
Закінчила Донбаський державний педагогічний університет у 2003 році (російсько-українське відділення філологічного факультету. У 2022/2023 навчальному році брала участь у конкурсі МАН (11 клас). ЇЇ учень посів ІІ місце в обласному етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт. Ольга Вікторівна викладає українську мову та українську і зарубіжну літератури за технологіями модульно-розвивальної системи навчання. Працює над методичною темою "Формування в учнів 9 класу компетентності "уміння вчитися" на заняттях з україкської мови та літератури в умовах МРС навчання".
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році
Олімпіада | ПІ учня | Клас | Місце | Хто підготував |
Українська мова та література | Євсікова Марія | 7-А | ІІІ місце | Профатіло О.О. |
Клубань Ілля | 8-В | ІІІ місце | Можин Г.А. | |
Халін Дмитро | 9-Б | ІІ місце | Олійник Л.П. | |
Яковлева Анна | 11-А | ІІ місце | Можин Г.А. |
Переможці ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України
Шпеньков Олексій | Українська мова | 11-А | ІІ місце | Карачарова О.В. |
Переможці ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХХІІІ Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика
ПІ | Клас | Місце | Готував |
Клубань Ілля | 8-В | І місце | Можин Г.А. |
Мартем`янова Поліна | 10-А | ІІІ місце | Коновалова Т.В. |
Воротинцева Світлана | 11-Б | ІІІ місце | Олійник Л.П. |
Переможці ХІІІ (обласного)етапу
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
ПІ | Клас | Місце | Готував |
Клубань Ілля | 8-В | ІІ місце | Можин Г.А . |
Переможці ХІІІ (фінального ) етапу
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
ПІ | Клас | Місце | Готував |
Клубань Ілля | 8-В | ІІ місце | Можин Г.А . |
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2021/2022 навчальному році
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Колодочка Микита | 8-Б | Українська мова та література | ІІ | Олійник Л.П. |
2. | Балан Ілля | 9-Б | Українська мова та література | ІІІ | Коновалова Т.В. |
3. | Яковлева Анна | 10-А | Українська мова та література | ІІІ | Можин Г.А. |
4. | Осипенко Єлизавета | 11-А | Українська мова та література | ІІІ | Олійник Л.П. |
5. |
Переможці ІІ (районного) етапу XІІ Міжнародного мовно-літературного
конкурсу імені Тараса Шевченка в 2021/2022 навчальному році:
Євсікова Марія І місце, 6-А клас (учитель Коновалова Тетяна Володимирівна);
Клубань Ілля І місце, 7-В клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна).
Переможці ІІ (районного) етапу ХXІІ Міжнародного конкурсу
з української мови імені Петра Яцика в 2021/2022 навчальному році:
Приходченко Аліна І місце, 9-Б клас (учитель Коновалова Тетяна Володимирівна);
Клубань Ілля ІІ місце, 7-В клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна);
Узенкова Дар'я ІІ місце, 10-А клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна).
Переможець ІІІ (обласного) етапу XІІ Міжнародного мовно-літературного
конкурсу імені Тараса Шевченка в 2021/2022 навчальному році:
Євсікова Марія ІІІ місце, 6-А клас (учитель Коновалова Тетяна Володимирівна)
Переможець ІІІ (обласного) етапу ХXІІ Міжнародного конкурсу
з української мови імені Петра Яцика в 2021/2022 навчальному році:
Приходченко Аліна ІІ місце, 9-Б клас (учитель Коновалова Тетяна Володимирівна).
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2019/2020 навчальному році
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Приходченко Аліна | 7-Б | Українська мова та література | ІІІ | Коновалова Т.В. |
2. | Сєров Єлисей | 7-Б | Українська мова та література | ІІІ | Коновалова Т.В. |
3. | Рижко Анна | 8-А | Українська мова та література | ІІІ | Можин Г.А. |
4. | Сухіна Єлизавета | 9-А | Українська мова та література | ІІ | Олійник Л.П. |
5. | Козік Анастасія | 10-В | Українська мова та література | ІІ | Коновалова Т.В. |
Переможець ІІ (районного) етапу IX Міжнародного мовно-літературного
конкурсу імені Тараса Шевченка в 2019/2020 н.р.:
Узенкова Дар'я ІІІ місце, 8-А клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна).
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2018/2019 навчальному році
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Яковлева Анна | 7-В | Українська мова та література | ІІІ | Олійник Л.П. |
2. | Сухіна Єлизавета | 8-А | Українська мова та література | ІІ | Олійник Л.П. |
3. | Гладка Катерина | 8-Б | Українська мова та література | ІІІ | Можин Г.А. |
4. | Козік Анастасія | 9-Г | Українська мова та література | ІІІ | Коновалова Т.В. |
5. | Панкова Євгенія | 11-Б | Українська мова та література | ІІІ | Можин Г.А. |
Переможці ІІ (районного) етапу IX Міжнародного мовно-літературного
конкурсу імені Тараса Шевченка в 2018/2019 н.р.:
- Приходько Мирославна ІІІ місце, 5 клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна);
- Мартем’янова Поліна ІІІ місце, 6 клас ( учитель Коновалова Тетяна Володимирівна);
- Чайка Катерина І місце, 7 клас ( учитель Можин Галина Анатоліївна).