Першокласників

Враховуйте вікові особливості першокласників: рухову активність, переживання ігрового типу діяльності, недостатню сформованість вольової регуляції.
Порівнюйте роботу з учнями, а не з роботами інших.
Уникайте критики учня при свідках, а також вживання слів «завжди», “ніколи”.
Хваліть учня за найменші досягнення.
Дозволяйте учневі самостійно оцінювати свою поведінку та її наслідки.
Створюйте ситуації успіху.
Зменшуйте кількість заперечних слів та речень.
Не наполягайте на відповідях біля дошки тих дітей, які виявляють           тривожність. Краще обєднуйте їх у групки, що працюватимуть разом.
Для підтримання усних інструкцій використовуйте візуальну стимуляцію.
Давайте учням можливість виплескувати енергію.
Надавайте учням можливість висловлювати свої думки, підкреслюйте цінність почутого.
Підвищуйте навчальну мотивацію, знімайте тривожність та інші невротичні комплекси, пов’язані з періодом адаптації, за допомогою вправ на перевтілення.
Розвивайте почуття впевненості, навички колективної діяльності, формуйте почуття відповідальності за прийняття рішень.