Предметний тиждень

Назва заходу

Класи

Відповідальний

05.02. Понеділок: Анонс програми тижня «Рік німецької мови в Україні»

Радіогазета.

Конкурс тематичних листівок і плакатів на тему тижня

06.02. Вівторок: До 190-річчя з дня народження Жуля Верна

Конкурс ілюстрацій до творів Жуля Верна

5-9 класи

Шевченко Н.В.

07.02. Середа: Літературна студія «Мистецтво перекладу»

Зустріч із перекладачем з німецької мови Красношапкою Л.

6-10 класи

Єніна Л.І.

08.02. Четвер: «У світі німецької поезії»

Літературно-музична композиція за класичною німецькою поезією

7-10 класи

Давидовська З.Ф,

09.02. П’ятниця: Література  і кіно

Вікторина за фільмами на твори Жуля Верна

Пугаченко В.М.

Тиждень російської мови та зарубіжної літератури розпочався 5 лютого радіогазетою з анонсом програми тижня і складався з різноманітних конкурсів творчого характеру, в яких взяли участь учні 5-11-х класів: тематичні плакати, стіннівки, ілюстрацій до літературних творів видатного французького письменника Жуля Верна, 190-річчя якого відзначалось 8 лютого. Герої найулюбленіших школярами романів письменника викликали неабиякий

інтерес та творчий підйом  в учнів. Було проведено вікторину за фільмами, створеними за романами Жуля Верна.

Тиждень проходив у рамках Року німецької мови в Україні. З цієї нагоди було презентовано заходи щодо значення для сучасної молоді вивчення іноземних мов, зокрема німецької. Учні школи підготували плакати з такою тематикою, було організовано зустріч із перекладачем з німецької мови поетом Леонтиною Миколаївною Красношапкою. Учні з інтересом поспілкувались із митцем, продемонстрували свої творчі доробки. Учнями 8-9 класів було представлено літературно-музичну композицію «У світі німецької поезії». Класична німецька поезія Флемінга, Гете, Шиллера, Гейне лунала німецькою, українською, російською мовами у супроводі творів Генделя, Баха, Бетховена, фольклорної музики.

У  підготовці матеріалів тижня були задіяні вчителі кафедри: Єніна Л.І, Давидовська З.Ф., Шевченко Н.В., Пугаченко В.М. Учні класів, в яких працюють педагоги, продемонстрували також  артистичні здібності: вони брали участь в літературно-музичній композиції, читали вірші німецьких поетів у перекладах українських, російських поетів.

Слід визначити певні проблеми, які виникли під час підготовки та проведення тижня: масовість заходів, урізноманітнення конкурсів, залучення до участі в тижні та націленість його програми на аудиторію початкової школи,  включення квестів до програми тижня, конкурсу читців, конкурсу на кращий тематичний вірш тощо.

Колектив педагогів вважає, що програму тижня, метою якого було зацікавлення учнів німецькою культурною спадщиною: музикою, літературою, – популяризація літературних творів Жуля Верна, виховання художніх смаків учнів, формування потреби в літературній освіті, розвиток творчих здібностей школярів,  виконано повністю.

Фотозвіт

23 лютого учні 5-8 класів запросили своїх однолітків на свято                       «Бал літературних героїв».

Глядачі зустрілися з найулюбленішими персонажами: Віллі Вонкою та Чарлі із шоколадної фабрики Роальда Дала; Поліанною Елеонор Портер; Гаррі Поттером Джоан Роулінг; Синдбадом-мореплавцем із казок Шахерезади; Попелюшкою Шарля Перро; Ромео та Джульєттою Вільяма Шекспіра.

У святі улюблених героїв світового письменництва взяли участь: Гущин Михайло, Мордухович Софія – ведучі; актори: Беляєв Єгор, Воротинцева Світлана, Дзнеладзе Гурам, Козуліна Софія, Леонов Артем, Швець Дмитро, Яцюк Стефанія, учні 5-Б класу; Коссе Валерія, Ніколаєнко Євген, Узенкова Дар’я, учні 5-А класу; Харченко Анна, учениця 6-А класу; Разанова Марина, учениця 8-А класу, Самохвалов Кирило, учень 8-В класу та учні 6-В класу.

Є герої книг, які супроводжують людину протягом усього її життя. Вони запам’ятовуються своїм впливом на почуття та формування світобачення дитини. Такі книжки обов`язково треба прочитати не тільки дітям, а й дорослим; це художні твори, що можуть змінити не тільки нас самих, а й наше ставлення до навколишнього світу.

Змістовно та весело пройшов «День байки».

Учні 5-8 класів провели цікаве свято «Байки дідуся І.А. Крилова». Школярі дізналися про особливості   байки як жанру, про найяскравіших байкарів світової літератури та побачили яскраві інсценізації байок  І.А. Крилова: «Мавпочка та окуляри» –  актори Артемчук Анна та Артемчук Тетяна, учениці 5-Б класу; «Квартет» – актори  Брусенський Ілля, Захаров Олексій, Ільїн Олексій, Мильніков Кирило, Смірнова Анастасія, Сухіна Єлизавета, учні 6-А класу; «Дві собаки» – актори Губченко Ілля, Ліннін Микита та Єгорова Анастасія, учні 7-Б класу; Прокопова Ірина та Бобро Аліна, учениці 8-А класу.

Фотозвіт

ПРОГРАМА ТИЖНЯ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ  ТА ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

20.02 – 24.02.2017

Назва заходу