Робота методичного об`єднання
СТРУКТУРА НАУКОВО-МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
методичного об’єднання вчителів природничих дисциплін
Проблема, над якою працює МО вчителів природничих дисциплін: «Формування та вдосконалення професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку життєвих компетентностей особистості» |
Основні завдання:
- Підвищення рівня педагогічної компетентності кожного вчителя шляхом надання допомоги молодим вчителям з розвитку їх майстерності, як комплексу професійних знань, умінь, навичок.
- Підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій їх реалізації:
- скласти список вчителів з визначенням для кожного основних проблем, над якими їм потрібно працювати самостійно;
- організація самостійної роботи над підвищенням фахової майстерності;
- опрацювання посібників з методики викладання предметів природничого циклу.
- Постійне ознайомлення з досягненнями психолого-педагогічних дисциплін і методів викладання предметів.
- Вивчення і втілення в практику передового педагогічного досвіду, творче виконання рекомендацій, збагачення новими прогресивними методами, засобами навчання:
- вивчення і вдосконалення ППД вчителів;
- пропаганда та впровадження в практику сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, досягнень вчителів України;
- використання досвіду у своїй практиці.
- Розробка методичних рекомендацій, які спрямовані на підвищення рівня знань , умінь та навичок учнів.
- Підготовка та проведення науково-методичних конференцій, оглядів-конкурсів професійної майстерності.
- Заходи щодо вивчення і підвищення рівня предметних компетентностей учнів:
- проведення контрольних робіт;
- порівняльний аналіз рівня навчальних досягнень учнів;
- використання активних форм усної перевірки знань, усне опитування за темами;
- вивчення результативності позакласної роботи, проведення анкетування;
- організація партнерської, розвивальної взаємодії учня та вчителя.
- Організація роботи з обдарованими та здібними учнями:
- організація індивідуальних занять;
- розробка індивідуальних завдань;
- організація консультацій, гуртків, додаткових занять;
- розробка програм самореалізації одарованих учнів
- Організація роботи з учнями, які мають початковий рівень навчальних досягнень..
- Організація відкритих занять.
- Організація позакласних заходів.
- Усунення прогалин, виявлених у 2020/2021 навчальному році.
- Організація взаємовідвідування занять.
- Поглиблення знань з географії, біології, хімії, природознавства.
- Виготовлення власних дидактичних посібників ( на кінець навчального року).
- Оновлення навчальних кабінетів стендами; граф-схемами, таблицями, роздатковим та дидактичним матеріалом.
- Застосування інноваційних технологій, використання нетрадиційних форм занять.
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2022/2023 навчальному році
Олімпіада | ПІ учня | Клас | Місце | Хто підготував |
Географія | Клубань Ілля | 8-В | ІІІ місце | Меренкова Т.В. |
Волобуєва Ельвіра | 10-А | ІІІ місце | Меренкова Т.В. |
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2021/2022 навчальному році
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Волобуєва Ельвіра | 9-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Гущин Михайло | 10-А | Географія | І | Меренкова Т.В. |
3. | Сухіна Єлізавета | 11-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
4. | Сєров Єлисей | 9-В | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
5. | Хохлов Євгеній | 7-В | Хімія | ІІ | Калюжна Н.І. |
Учні-переможці ІІ (районного)етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад
з базових дисциплін у 2019/2020 навчальному році
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Чайка Катерина | 8-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Бєссарабова Валерія | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
3. | Силенко Дар'я | 11-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
4. | Сєров Єлисей | 7-Б | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
5. | Балан Ілля | 7-А | Хімія | ІІ | Бондар К.О. |
6. | Мамницький Валерій | 10-А | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
7. | Свеженцева Вероніка | 10-Б | Біологія | ІІІ | Титаренко Л.В. |
Учні переможці Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 164 Харківської міської ради Харківської області у Всеукраїнських турнірах з навчальних дисциплін
(районний етап)
№ | Прізвище учня | Клас | Місце | Керівник |
Юні географи | ||||
1. | Силенко Дар’я | 11-А 11-А 11-Б 9-Б 11-Б | ІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Разапова Марина | |||
3. | Дворниченко Олександра | |||
4. | Шкафенко Ганна | |||
5. | Гнатченко Олена |
№ | Прізвище учня | Клас | Місце | Керівник |
Юні хіміки | ||||
1. | Панченко Уляна | 10-А 10-А 11-А 11-А 11-Б | ІІІ | Калюжна Н.І. |
2. | Бессарабова Валерія | |||
3. | Мамницький Валерій | |||
4. | Разапова Марина | |||
5. | Ганічев Владислав |
№ | Прізвище учня | Клас | Місце | Керівник |
Юні економісти | ||||
1. | Силенко Дар’я | 11-А 11-Б 11-Б 9-Б 11-Б | ІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Черкашина Дар’я | |||
3. | Дворниченко Олександра | |||
4. | Шкафенко Ганна | |||
5. | Гнатченко Олена |
Переможці Всеукраїнських учнівськихолімпіад
з природничих дисциплін
2018/2019 навчальний рік
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Клещевніков Віталій | 8-В | Географія | ІІ | Борщик Л.М. |
2. | Силенко Дар’я | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
3. | Черкашина Дар’я | 10-Б | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
4. | Кондратенко Олексій | 11-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
5. | Коссе Валерія | 7-А | Хімія | ІІ | Бондар К.О. |
6. | Свеженцева Вероніка | 9-А | Біологія | ІІ | Титаренко Л.В. |
7. | Вдовенко Софія | 11-А | Економіка | ІІІ | Меренкова Т.В. |
2017/2018 навчальний рік
№ | Прізвище учня | Клас | Предмет | Місце | Учитель |
1. | Кошельнік Владислава | 11-А | Географія | ІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Кондратенко Олексій | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
3. | Єрмакова Ольга | 8-В | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
4. | Шкафенко Анна | 7-Б | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
5. | Сирова Маргарита | 11-А | Економіка | ІІІ | Меренкова Т.В. |
6. | Єрмакова Ольга | 8-В | Біологія | ІІІ | Малєєва Г.М. |
7. | Силенко Дар'я | 9-А | Біологія | ІІІ | Панкратьєва В.В. |
2016/2017навчальнийрік
№ за/п | Прізвище, ім’яучня | Клас | Предмет | Місце | П.І.Б. учителя |
1. | РомасьВлентина | 9-Б | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Сирова Маргарита | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
3. | СапотаЄвгенія | 11-А | Географія | І | Борщик Л.М. |
4. | Приходько Назар | 11-Б | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
5. | Кошельник Владислава | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
6. | Ліпкович Кирило | 8-А | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
7. | Шеремет В. | 7-А | Хімія | ІІ | Калюжна Н.І. |
8. | Векліч Ярослав | 11-А | Економіка | ІІІ | Меренкова Т.В. |
9. | Силенко Дар'я | 8-А | Біологія | ІІ | Панкратьєва В.В. |
10. | Приходько Назар | 11-Б | Біологія | ІІ | Калюжна Н.І. |
Участь у турнірах
2013/2014 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІІ місце), юних біологів – (III місце) |
2014/2015 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця: юних хіміків – ІІІ місце, юних географів – ІІІ місце. |
2015/2016 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІ місце), юних біологів – (III місце), юних економістів – (III місце), юних хіміків – (III місце). |
2016/2017 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІІ місце), юних економістів – (II місце), юних хіміків – (III місце). |
2017/2018 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІ місце), юних економістів – (II місце), юних біологів – (III місце). |
2018/2019 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІмісце), юних економістів – (II місце), юних хіміків – (II місце). |
2019/2020 рік | У районних турнірах учні посіли призові місця : юних географів (ІІ місце), юних економістів – (II місце), юних хіміків – (III місце). |
Переможці І (районного) етапуВсеукраїнського конкурсу-захистунауково-дослідницькихробітучнів-членівМалоїакадемії наук 2017/2018 навчального року
Секція Географія та ландшафтознавство
Козік Анастасія В’ячеславівна | 8-Г | Панкератьєва В.В. | І місце |
Переможці І (районного) етапуВсеукраїнського конкурсу-захистунауково-дослідницькихробітучнів-членівМалоїакадемії наук 2016/2017 навчального року
СекціяГеографія та ландшафтознавство | |||||
1. | Олешко Антон Андрійович | Харківськазагальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №164 Харківськоїміської ради Харківськоїобласті | 11-А | ІІІ | ПанкратьєваВікторіяВікторівна
|
2015/2016 навчальний рік
№ за/п | Прізвище, ім’я учня | Клас | Предмет | Місце | П.І.Б. учителя |
1. | Вдовенко Софія | 8-А | Географія | ІІ | Меренкова Т.В. |
2. | Булатов Денис | 11-А | Географія | ІІ | Меренкова Т.В. |
3. | Сапота Євгенія | 10-А | Географія | ІІІ | Борщик Л.М. |
4. | Приходько Назар | 10-Б | Біологія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
5. | Ліпковіч Кирило | 7-А | Хімія | ІІІ | Калюжна Н.І. |
2014/2015 навчальний рік
№ за/п | Прізвище, ім’я учня | Клас | Предмет | Місце | П.І.Б. учителя |
6. | Тагаєв Денис | 10-А | Географія | ІІ | Меренкова Т.В. |
7. | Булатов Денис | 10-А | Географія | ІІІ | Меренкова Т.В. |
8. | Михайлов Костянтин | 11-Б | Географія | ІІІ | Борщик Л.М. |
Економіка | ІІІ | Меренкова Т.В. | |||
9. | Сопотова Олександра | 10-А | Біологія | ІІІ | Титаренко Л.В. |
2013/2014 навчальний рік
№ з/п | Прізвище, імя учня | Клас | Предмет | Місце | П.І.Б. учителя |
---|---|---|---|---|---|
1. | Тагаєв Денис Миколайович | 9-А | Географія | ІІ | Меренкова Т.В. |
2 | Савченко Андрій Дмитрович | 10-Б | Географія | ІІ | Борщик Л.М. |
3 | Сопотова Олександра Сергіївна | 9-А | Географія
| ІІІ | Меренкова Т.В. |
Біологія | ІІІ | Титаренко Л.В. | |||
6 | Ковальова Дар’я Віталіївна | 10-Б | Географія | ІІ | Борщик Л.М. |
7 | Аль-Амуді Алівія Махер | 11-А | Біологія | ІІІ | Титаренко Л.В. |
8 | Колодійчик Дмитро Сергійович | 11-А | Економіка | ІІІ | Меренкова Т.В. |
Результати участі у конкурсі-захисті дослідницьких робіт
Малої академії наук України
2015/2016 навчальний рік
№ за/п | Прізвище, ім'яучня | Клас | Відділення | Секція | Місце | П.І.Б. учителя |
1. | Сопотова Олександра | 11-А | Хімія та біологія | Біологія людини | І | Титаренко Л.В. |
2. | Олешко Антон | 10-Б | Географія | Географія | ІІ | Панкратьєва В.В. |
Сопотова Олександра, учениця 11-А класу, брала участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу дослідницьких робіт по лінії МАН, посіла ІІ місце (учитель Титаренко Л.В.).
2014/2015 навчальний рік
№ за/п | Прізвище, ім'яучня | Клас | Відділення | Секція | Місце | П.І.Б. учителя |
1. | Сопотова Олександра | 10-А | Хімія та біологія | Біологія людини | І | Титаренко Л.В. |
Сопотова Олександра, учениця 10-А класу, брала участь у ІІ (обласному) етапі конкурсу дослідницьких робіт по лінії МАН, посіла ІІ місце (учитель Титаренко Л.В.).
2013/2014 навчальний рік
№ п/п | Прізвище, ім'яучня | Клас | Відділення | Секція | Місце | П.І.Б. учителя |
1. | Москаленко Денис | 9-Б | Історія | Історичне краєзнавство | І | Борщик Л.М. |