До уваги учасників освітнього процесу!

8 лип. 2020
МОН винесло на обговорення зміни до оцінювання класів НУШ

Міністерство освіти і науки винесло на громадське обговорення зміни до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів, які навчаються за новим стандартом. Проєкт наказу опублікували на сайті МОН.

Як зазначають у міністерстві, пропонуються такі зміни:
- у першому та другому класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
- у третьому та четвертому класах, першому семестрі п’ятого класу Нової української школи підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.

Результати навчання учнів пропонують характеризувати за чотирма рівнями. Також у проєкті є таблиці з критеріями до кожного рівня. Рівні результатів навчання учнів пропонують визначати за: рівнем сформованості умінь як складових ключових та предметних компетентностей; рівнем володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо; мірою самостійності у виконанні навчальних завдань; рівнем сформованості вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, висувати і формулювати гіпотези; рівнем пізнавальної діяльності.

Документ містить також окремі положення щодо оцінювання результатів навчання учнів з особливими освітніми потребами.