СПОУ (Спілка піонерських організацій України)

Піонерська організація ХЛ №164 входить до спілки піонерів Харківщини.

ДЕВІЗ: За Батьківщину, добро, справедливість.

Найголовнішою ознакою дитячої громадської організації СПОУ є самоврядування, яке сприяє розвитку демократичної культури, вихованню громадських патріотичних якостей культури. СПОУ – це об`єднання дітей і дорослих без соціальних , національних, регіональних цензів, це ідеологія добрих і корисних справ особистої першості дитини, корисність людям, державі. Почесного права вступити до спілки піонерської організації мають діти з 4-го класу.

Символікою піонерської організації є емблема, а також різнокольорові галстуки, кольори, яких відповідають кольорам веселки та позначають певний напрям діяльності дітей.

Основні орієнтири виховання

Червоний колір "ЧЕРВОНА КАЛИНА" - популяризація українського декоративно-прикладного мистецтва, пробудження інтересу до народної творчості.

Фіолетовий колір "КОТИГОРОШКО" - формування свідомого та відповідального ставлення кожної дитини до питання особистої та колективної безпеки, пропаганда фізичної культури та спорту.

Жовтий колір "БЕРЕГИНЯ" - звертає увагу на значення та роль сім`ї, родини. Спрямована на вивчення дітьми свого родоводу, родинних традицій та свят.

Зеленій колір "КРАЮ МІЙ ЛЕЛЕЧИй" - виховання у дітей любові до рідного краю, екологічної культури, залучення дітей до участі в екологічних проектах, акціях, конкурсах.

Помаранчевий колір "ЛІДЕР" - розвиток організаторських здібностей, вміння дітей відстоювати сво точку зору, формувати свтогляд. Дозволяє дитині реалізувати себе, показати свій характер.

Блакитний колір "ПОВІР У СЕБЕ" -створення середовища спілкування, формування атмосфери, що сприяє нормальній адаттації. Допомога, яка базується на повазі до людини.

Синій колір "Помагай"- виховання у дітей господарського ставлення до рідного краю, прагнення бути корисним людям, заохочувати до праці, допомагати іншим.