Інноваційна діяльність

«Щоб бути Великим – треба бути людиною Великої ідеї та великого характеру.» В. Сухомлинський

Ліцей працює  за темою «Створення ефективних організаційно-педагогічних умов для успішної творчої самореалізації компетентностей учнів та вчителів  в умовах модульно-розвивальної системи навчання»

Ліцей перейшов на новий режим роботи: замість уроків по 45 хв. – модуль 3х30хв. у початковій школі та  старшій школі.  Разом з переходом до 30-хвилинних занять було створено відповідний розклад занять, ліцей почав працювати за новим режимом роботи, в основу якого покладено чотирьохтижневий цикл.

Системна участь педагогічного та учнівського колективу ліцею в інноваційній діяльності сприяє підвищенню мотивації кожного вчителя до професійного саморозвитку, відкритості до змін, формуванню стресостійкості, створенню комфортних психологічних умов, урізноманітненню форм методичної роботи та досягненню педагогами й учнями найвищих результатів власної діяльності.

У межах роботи над єдиною методичною темою проведені  педагогічні читання, присвячені поглибленню теоретико-практичної підготовки вчителів з питань модульно-розвивального навчання, а саме:

• «Створення програми самореалізації учня. З досвіду роботи  вчителів математики, інформатики, фізики»;

• «Духовно-естетичний етап психосоціальної взаємодії учитель – учень. З досвіду роботи вчителів зарубіжної літератури»;

• «Створення освітнього сценарію розвивальної взаємодії. З досвіду роботи вчителів природничих дисциплін".

ОСОБЛИВА УВАГА ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ ХЛ № 164 ПРИДІЛЯЄТЬСЯ ВДОСКОНАЛЕННЮ МЕТОДИЧНО-ЗАСОБОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МОДУЛЬНО-РОЗВИВАЛЬНОЇ СИСТЕМИ НАВЧАННЯ.

Педагогами ліцею здійснюється  проєктування, створені, апробовані та застосовані в освітньому процесі сценарії модульно-розвивальних занять з усіх предметів; усіма вчителями оновлені граф-схеми навчальних курсів;  адміністрацією
ХЛ № 164 складено програму та проведено моніторинг якості методичної роботи шкільних методичних об'єднань учителів-предметників щодо здійснення інноваційної діяльності; використані можливості ІКТ для проведення презентаційної діяльності кожного вчителя; зросла публікаційна активність педагогів.

Педагогічними працівниками закладу загальної средньої освіти опубліковані методичні розробки:

Друковані роботи за 2022/2023 навчальний рік

• Петрук Ю.А., Савіна О.Г. Розробка заняття з елементами тренінгу для учнів 9-11 класів «Стрес та його особливості. Профілактика та подолання стресу. Комплекс вправ для зняття стресу та емоційної напруги». ЦЕНТР ПРОГРЕСИВНОЇ ОСВІТИ  «ГЕНЕЗУМ» / Кропивницький, 18.05.2023, с.63
  • Коробченко В.Є «Методика викладання англійської мови під час дистанційного навчання».  ЦЕНТР ПРОГРЕСИВНОЇ ОСВІТИ  «ГЕНЕЗУМ»/ Кропивницький, 19.04.2023, с.104
  • Башкірова О.О.Англійська мова: діагностичні роботи. 4 клас (до підруч. О.Карпюк)/ Тернопіль: Підручники і посібники, 2022.-24с
  • Павлюк І.Ю. Презентація «Формування навичок лічби. Закріплення складу числа 7», сайт «На Урок».
  • Павлюк І.Ю. Презентація «Формування навичок Лічби. Вивчаємо склад числа 8», сайт «На Урок».
  • Павлюк І.Ю. Презентація «Формування навичок читання. Буквосполучення ДЗ», сайт «На Урок».
  • Карачарова О.В., Можин Г.А., «Ергонімікон вулиці Сумська м.Харкова (2022-2023 рр) Молодий вчений, 3 (115), 75-79).