Структура закладу освіти

Комунальний заклад "Харківський ліцей  № 164 Харківської міської ради"

Адреса: 61183, м. Харків, вул. Метробудівників, 18; тел. 725-13-85

Схема проїзду

Історія школи починається з 1990 року. Упродовж 33 років був випущений 2167 учень, серед яких нагороджені золотою (65) та срібною (40) медалями за успіхи в навчанні. Щороку близько 90% випускників стають студентами вищих та середніх навчальних закладів. У січні 1997 року за наказом Міністерства освіти та науки України на базі школи створено експериментальний майданчик під науковим керівництвом доктора психологічних наук, професора Анатолія Васильовича Фурмана за темою: «Підвищення ефективності управління педагогічними та учнівськими колективами школи за технологіями модульно-розвивального навчання». Школа перейшла на новий режим роботи: замість уроків по 45 хвилин – модуль:  3 по 30 хвилин у 1-11 класах і це має психологічне обґрунтування. По-перше, психологи довели, що в більшості дітей саме наприкінці 30 хв. розумової праці настає закономірний спад активності, тому необхідна перерва, яка триває 10 хв., міні-модулі в середній та старшій школі подаються 3 по 30 хв., що становить 1,5 год. астрономічного часу або 2 год. академічного. Це має ряд переваг, серед яких оптимальний розподіл часу на занятті, більш ефективна робота на підйомі психофізичних сил дитини й вчителя, усунення перевантаження дітей, бо вони готують домашнє завдання не більше як із 3 предметів, замість 6-7 при класно-урочній системі, вони мають змогу виконувати не тільки на репродуктивному, а й глибокому конструктивному та творчому рівнях.

З 01.09.2011 року за рішенням вченої ради Комунального вищого навчального закладу працює в режимі інноваційної освітньої діяльності за темою «Підвищення ефективності роботи педагогічного колективу за технологіями модульно-розвивального навчання».

Контингент учнів: На початок 2023/2024 навчального року складав 985 учнів, 39 класів.

Форма здобуття освіти: інституційна.

Мова навчання:  українська.

СТАТУТ ЛІЦЕЮ

Навчання організовується за профільним напрямом диференціації.

Враховуючи потреби учнів, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних кадрів, матеріальну базу кабінетів у 2023/2024 навчальному році було введено: у 10-А, 11-А - математичний профіль та 10-Б, 11-Б класи - філологічний профіль, 10-В класі - історико -правознавчий

Педагогічний колектив: у ЛІЦЕЇ працює 60 учителів, у тому числі:

• спеціалістів вищої категорії – 28;

• спеціалістів І категорії – 13;

• спеціалістів ІІ категорії – 6;

• спеціалістів – 13;

• за педагогічними званнями – «старший учитель» - 12;

• «учитель-методист» - 9 ;

• нагороджено Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України - 3 учителя;

• значками «Відмінник освіти України» - 1 учитель