Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січ. 2021
У школі пройшла низка заходів до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту - пам'ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7). Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року  солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

У школі класними керівниками пройшли години спілкування.  Гортаючи страшні сторінки історії, учні познайомилися з поняттями «голокост» та «антисемітизм», історією гоніння єврейського народу. Згадали  про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Таким чином ми вшановуємо пам'ять про багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

В 11-В класi вiдбулася класна година про трагiчну сторiнку української iсторii - Голокост. Учнi класу пiдготували цiкавi розповiдi, якi не залишили байдужими однокласникiв. Пам'ять про загиблих було вшановано хвилиною мовчання.