Безпечний Інтернет

З кожним новим поколінням підвищується рівень проникнення Інтернету в сім'ї. Сьогодні все більше дітей користується Інтернетом для спілкування, пошуку інформації, ігор, скачування мультимедійного контенту. З розширенням можливостей в онлайні зростають і ризики. Що може статися в реальному житті через безтурботну віртуальну поведінку? Чи знають про це діти? А батьки? Чи усвідомлюють необхідність навчання не просто використання Інтернету, але й можливостям уникнути небезпечних ситуацій? Чи відноситься така освіта до сфери компетенції школи?

П’ять правил для батьків, які зацікавлені в безпеці своїх дітей

1. Додайте комп’ютер в загальній кімнаті — таким чином, обговорення Інтернету стане повсякденною звичкою, і дитина не буде наодинці з комп’ютером, якщо в нього виникнуть проблеми.

2. Використовуйте будильник, щоб обмежити час перебування дитини в Мережі — це важливо для профілактикикомп’ютерної залежності.

3. Використовуйте технічні засоби захисту комп’ютера: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.

4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», які сприятимуть онлайн-безпеки для дітей.

5. Обов’язково обговорюйте з дітьми всі питання, які виникають у них в процесі використання Мережі, цікавтеся друзями з Інтернету. Вчіть критично ставитися до інформації в Інтернеті і не ділитися особистими даними онлайн.

Програмне забезпечення для батьківського контролю за дитиною до мережі Інтернет. Фільтруємо …

Звичайно, для здійснення батьківського контролю важливо застосовувати і різне програмне забезпечення. Встановіть будь-яку з програм залежно від операційної системи вашого комп’ютера — це допоможе відфільтрувати шкідливий вміст; з’ясувати, які сайти відвідує ваша дитина; встановити часові рамки використання комп’ютера (або Інтернету); блокувати небажані дії маленького користувача в Мережі.

Популярні програми батьківського контролю:

| «Додаткова безпека» в Windows 7 — забезпечить збереження особистих даних від усіх можливих загроз;

| «Сімейна безпека» в Windows Live — допоможе встежити за контактами та інтересами вашої дитини навіть з іншогокомп’ютера;

| «Батьківський контроль» у Windows Vista — з її допомогою ви можете визначити час, коли дитина може зайти в систему, а також за допомогою фільтра встановити заборону або до окремих ігор, вузлам, програмам.

| «Батьківський контроль» в Kaspersky Cristal — крім антивірусної програми, вона дозволяє стежити за тим, по яких сайтах ходить дитина, і обмежувати відвідування «неугодних». Крім того, програма допоможе вам зберегти особисту інформацію (сімейні фото, паролі, файли) від вторгнення і розкрадання.

Сформуйте у дітей правильне ставлення до комп’ютера та мережі Інтернет