Про проведення освітньої акції «Книжковий калейдоскоп» у березні 2024 року

5 бер. 2024
З метою реалізації Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», популяризації книги та читання серед дітей та молоді, впровадження інноваційних форм у роботу закладів освіти в березні 2024 року Департамент освіти ініціює проведення освітньої акції «Книжковий калейдоскоп».

Запрошуємо учнів, батьків та педагогів долучитись до нашої ініціативи та прорекламувати одну із книг письменника-ювіляра 2024 року (зазначеного в додатку) так, щоб усім захотілось прочитати цей твір у повному обсязі самостійно та детальніше ознайомитись із творчою спадщиною митця. Просимо звернути увагу, що умовами акції передбачена саме реклама твору. Роботи з декламуванням поезій та переказом змісту творів ювілярів у соціальних спільнотах Департаменту освіти не розміщуватимуться.
   Форму подачі матеріалу учасники обирають самостійно. Наприклад, ті, хто захоплюються технологіями штучного інтелекту, можуть згенерувати зображення до запропонованих текстів, створити симуляцію розмови із видатним діячем-ювіляром тощо. Шанувальники відеоформату можуть створити буктрейлер. Тим, кому пощастило особисто відвідати зустріч із письменниками-сучасниками, можуть поділитись враженнями про неї. Жанри, види та стилі учасники обирають самостійно.
   Також у межах акції на наших каналах розміщуватимемо авторські мотиваційні поезії учасників освітнього процесу для захисників, інформацію про зустрічі учасників освітнього процесу з військовими-письменниками та про  ініціативи, пов’язані з книжковими подарунками, наприклад, воїнам, які перебувають у військових шпиталях.
   Просимо звернути увагу на те, що
   1) матеріали повинні бути авторськими та відповідати тематиці та вимогам;
   2) робота має бути виконана протягом березня 2024 року;
   3) тривалість відео – до 2 хвилин; обсяг мотиваційних поезій – до однієї сторінки;
   4) відеофайли з розширенням mp4, формати фото/колажа – .jpg або png;
   5) з метою захисту авторських прав просимо зазначати в матеріалах прізвище, ім’я, заклад освіти, клас/посаду, район.
   Запрошуємо долучитися до нашої ініціативи, надсилати матеріали на пошту [email protected] з 1 по 29 березня 2024 року, розміщувати у своїх спільнотах із позначенням спільноти Департаменту освіти Харківської міської ради та хештегом  #Харків_книжковий_калейдоскоп_2024.
   За традицією, кращі роботи публікуватимуться в Telegram-каналах та сторінці Facebook Департаменту освіти.